Kas yra elektronika?

Elektros ir elektronikos įrangos atliekos (EEĮA) – tai namuose įstaigose, įmonėse ar kitose organizacijose susikaupusi nebenaudojama, sugedusi buitinė technika ar kita elektroninė įranga – viskas, kas veikia laido (elektros), baterijų arba akumuliatorių pagalba. Tai gali būti:

  • Dideli namų apyvokos prietaisai

Šaldytuvai, šaldikliai, skalbimo mašinos, drabužių džiovintuvai, indaplovės, duonkepės, virtuviniai kombainai, gartraukiai, elektrinės viryklės, šildytuvai, radiatoriai bei ventiliatoriai, šilumos siurbliai, , mezgimo ir audimo prietaisai, oro kondicionavimo prietaisai, garų surinkimo įranga.

  • Smulkūs namų apyvokos prietaisai

Dulkių siurbliai, kilimų valymo prietaisai, gariniai valytuvai, šlavimo mašinos, siuvimo, mezgimo mašinos, lygintuvai ir kiti skalbinių lyginimo, gręžimo bei kitokios priežiūros prietaisai, mikrobangų krosnelės, gruzdintuvai, skrudintuvai, vaflinės, keptuvės, smulkintuvai, sulčiaspaudės, kavamalės, elektriniai virduliai, talpyklų ir pakuočių atidarymo ar sandarinimo įranga, elektriniai peiliai, plaukų kirpimo, džiovinimo, dantų valymo, skutimosi ir masažavimo prietaisai, epiliatoriai, rankiniai ir staliniai laikrodžiai, ventiliatoriai bei laiko matavimo, rodymo ar fiksavimo įranga, svarstyklės, dūmų detektoriai, šilumos reguliatoriai, termostatai.

  • IT ir telekomunikacijos įranga

Delniniai kompiuteriai, spausdintuvai, stalo ir nešiojami kompiuteriai, knyginiai kompiuteriai, kopijavimo aparatai, skaneriai,  elektrinės ir elektroninės rašomosios mašinėlės, faksimiliniai aparatai, teleksai, telefonai, taksofonai, bevieliai telefonai, mobilieji telefonai, palydovinės vietos nustatymo (GPS) sistemos, skaičiuoklės, maršruto parinktuvai.

  • Vartojimo įranga

Radijo aparatai, televizoriai, monitoriai, vaizdo kameros, vaizdo grotuvai, garso grotuvai, garso stiprintuvai, muzikos instrumentai, fotoaparatai ir kitos garso, vaizdo įrašymo, atkūrimo priemonės, įskaitant signalus ar kitas garso, vaizdo paskirstymo priemones, išskyrus telekomunikacijų, MP3, CD, DVD.

  • Apšvietimo įranga

Šviestuvai, dienos šviesos (fluorescencinių) lempų lemputės, išskyrus buityje naudojamas, tiesioginės dienos šviesos lempas, kompaktinės dienos šviesos ar didelio ryškumo lempos, šviesos diodai (LED) ir kt.

  • Elektriniai ir elektroniniai įrankiai

Grąžtai, pjūklai, tekinimo, malimo, šlifavimo, smulkinimo, pjovimo, kapojimo, kirpimo, gręžimo, skylių darymo, perforavimo, lankstymo, lenkimo prietaisai; kniedijimo, kalimo, veržimo arba kniedžių, vinių, varžtų ištraukimo įrankiai, virinimo, litavimo įrankiai; skystų, dujinių medžiagų purškimo, skleidimo, paskirstymo ar kitokio apdorojimo įvairiomis priemonėmis įranga, vejos pjovimo ar kitų sodo darbų įrankiai ir pan.

  • Žaislai, laisvalaikio ir sporto įranga

Elektriniai traukinukai, lenktyninių automobilių komplektai, rankiniai vaizdo žaidimų pultai, vaizdo žaidimai, kompiuteriai, naudojami dviračiuose, nardymo, bėgimo, irklavimo ir kitoje įrangoje, elektroniniai treniruokliai, ėjimo, bėgimo takeliai, elektrinė smigių lenta, švieslentės, monetų aparatai ir kt.

  • Medicininiai prietaisai

Įvairūs medicininiai prietaisai.

Visas šias atliekas draudžiama mesti į komunalinėms atliekoms skirtus konteinerius, statyti šalia jų, laikyti atviroje vietoje, ardyti patiems, atiduoti surinkėjams ar metalo supirkimo įmonėms, neturinčioms jų sutvarkymui reikalingų leidimų.

Atsikratykite šiomis atliekoms teisingai ir būkite tikri, kad ne tik sutaupėte savo laiko, vietos ir pinigų, bet ir atidavėte jas patikimai įmonei, kuri turi visus mūsų šalyje privalomus leidimus, licencijas šioms atliekoms rinkti ir  perdirbti. Jūsų dėka elektronikos atliekos, turinčios pavojingų aplinkai medžiagų, nepateks į konteinerius ar atliekų sąvartynus. – jos bus perdirbtos ir pavirs antrine žaliava.

Supirktuvių kontaktai Registruoti nemokamą atliekų išvežimą

Iškilus papildomiems klausimams galite skambinti darbo metu trumpuoju telefono numeriu 1806  arba užpildyti