Pirmadienis, 2023 9 sausio

Elektronikos atliekų kelias

vienas

Daugelis žmonių žino, kad sugedusią ar nebenaudojamą elektroniką ir buitinę techniką galima atiduoti ar atvežti į perdirbimo gamyklas, tokias kaip mūsų. Tačiau iš kur ta elektronika atsiranda, kaip ji tampą atlieka ir kas vyksta su ja toliau, kai ji patenka į EMP Recycling gamyklą? Elektronikos atliekų kelias yra suskirstytas į daugelį etapų, kuriuos pateikėme žemiau:

💚 Pirmiausia, pagaminti elektronikos prietaisai atsiduria elektronikos ir buitinės technikos parduotuvėse, iš kurių kiekvienas juos ir įsigyjame kasdieniam naudojimui.

💚 Tuomet, dėl ilgo jų vartojimo, gyvenamuose namuose, daugiabučiuose ar įmonių pastatuose elektronika po kiek laiko sugenda, nusidėvi ir tampa atlieka, kuri yra nebereikalinga, ir daugiau nebenaudojama.

💚 Sugedusią elektroniką žmonės gali pristatyti į vieną iš EMP Recycling supirktuvių bei gauti atlygį už atvežtų atliekų kiekį arba užregistruoti NEMOKAMĄ technikos išvežimą visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir mūsų EMP atliekų TAXI vyrukai surinks atliekas, ir išveš perdirbimui.

💚 Vienas svarbiausių etapų- mūsų perdirbimo gamykla, į kurią atkeliauja  technika. Surinktos elektronikos atliekos yra iškraunamos, išrūšiuojamos, atliekamas pirminis apdorojimas ir tuomet skirstomos į atskirus perdirbimo cechus. Pagal kategorijas, kiekviena atlieka yra išardoma, susmulkinama ir išgaunamos skirtingos žaliavos.

💚 Iš EMP Recycling gamyklos po perdirbimo, viskas keliauja tolimesniam perdirbimui kitose gamyklose.

Visas šis elektronikos kelias gali kartotis ne vieną kartą ir taip užtikrinti, kad gautos žaliavos iš perdirbtų elektronikos atliekų būtų panaudotos daugybę kartų.

Grįžti atgal