Trečiadienis, 2022 18 gegužės

Mažais žingsneliais pirmyn – EMP istorija

vienas

EMP Recycling istorija prasideda dar 1999 metais, kai įmonė vadinosi Elektroninių mašinų prekyba. Veiklą pradėjome nuo kabelių perdirbimo įrenginio, kurio prireikė perdirbant pirmojo stambaus kliento – „Lietuvos telekomo“ – atliekas. 1998 metais buvo privatizuotas „Lietuvos telekomas“. Naujieji savininkai pradėjo keisti „Lietuvos telekomo“ įrangą, todėl susikaupė didžiulis kiekis – tūkstančiais tonų laidų ir kitos telekomunikacijos įrangos. Iš Švedijos atvažiavę perdirbėjai „Lietuvos telekomui“ sakė, jog bendrovė turės susimokėti už tai, kad būtų išmontuota ir perdirbta įranga. Tuo tarpu mes atvažiavome ir įvertinę, kiek stotyje yra aukso, vario, įvairių kontakto detalių, kondensatorių ir relių su sidabruotais kontaktais, už ją pasiūlėme sumokėti ir taip pradėjome kelis metus trunkantį projektą. Po ,,Lietuvos Telekomo“ įrangos modernizavimo mums teko galvoti apie naujas veiklos sritis, plėstis ir tobulėti.

Pradėjome domėtis katalizatorių perdirbimu ir tauriųjų metalų išgavimu. Atidarėme įvairių metalų supirkimo atliekų supirktuves didžiuosiuose miestuose, bei filialus kitose šalyse. 2003 metais investavome į naują elektronikos atliekų perdirbimo liniją ir taip susiformavo trys pagrindinės mūsų veiklos sritys – elektronikos, tauriųjų, bei spalvotųjų metalų supirkimas ir perdirbimas.

Pirmieji Lietuvoje pradėjome nemokamai iš gyventojų surinkti elektronikos ir buitinės technikos atliekas ir sukūrėme iki šiol gyvuojantį projektą Atliekų Taxi. Pirmiausiai, atliekas išveždavome iš klientų tik Vilniuje ir Kaune bei aplink rajonuose, o nuo dabar pradėjome teikti šią paslauga visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

2007 metais pradėtos pirmosios Baltijos šalyse šaldytuvų perdirbimo gamyklos statybos. Pradėjome plėstis elektroninių atliekų perdirbimo srityje.

Atsigavę po krizės, nesustojome vietoje – pasigaminome įvairių atliekų rūšiavimo ir perdirbimo linijų – automatizavome darbus, atidarėme naujas supirktuvės Lietuvoje, vykdėme Segest smulkios elektronikos surinkimo projektą, kurio metu buvo išstatyta 1000 vnt. konteinerių visoje Lietuvoje.

Nuo 2015 metų esame Elemental Holding grupės dalis, kurios tikslas tapti pirmaujančia atliekų perdirbimo ir tauriųjų metalų gavybos srityje. Elemental Holding priklausančios įmonės veikia 15-koje šalių, 3-juose žemynuose: Europoje, Azijoje ir Šiaurės Amerikoje. Didžiuojamės būdami šios lyderiaujančios grupės dalis.

Dabar EMP Recycling didžiausia Baltijos šalyse atliekų perdirbimo įmonė. Galime pasidžiaugti, jog per metus perdirbame 25 tūkst.t elektronikos, metalų ir katalizatorių atliekų. 2020 metais investavome į šaldytuvų linijos įrangos atnaujinimo darbus, kurie padidino pajėgumą bei užtikrino aukštą atliekų perdirbimo efektyvumą. Taip pat ši investicija padėjo mums tapti viena iš dešimties įmonių Europoje, turinčių WEEELABEX sertifikatus tokiam plačiam elektroninių atliekų tvarkymo kategorijų srautui.

Visa tai galėjome sukurti tik savo klientų ir darbuotojų dėka. Kartu mažais žingsneliais ėjome pirmyn ir tapome tokiais stipriais, kokiais esame DABAR!

Grįžti atgal