Pirmadienis, 2025 3 kovo

„Senas daiktas – nauja istorija“. Laimos Geležės istorija

vienas

EMP Recycling ir „60+“ surengtas socialinis projektas ,,Senas daiktas – nauja istorija“ susilaukė itin aktyvaus senjorų dalyvavimo, kuris pranoko mūsų lūkesčius. Senjorų entuziazmas ir noras dalintis savo patirtimi įrodė, kad tvarumo idėjos yra artimos visoms kartoms.

Šio konkurso tikslas buvo skatinti didžiulę gyvenimo patirtį sukaupusius senjorus aktyviai dalyvauti tvarumo skatinimo veiklose, įkvėpti jaunąją kartą, skleisti sąmoningumą apie atsakingą vartojimą, nebenaudojamų daiktų antrinį panaudojimą arba teisingą sutvarkymą (perdirbimą).

Specialiai šiai iniciatyvai sukurtame „Lrytas.lt“ polapyje kiekvienas galėjo išreikšti simpatiją labiausiai patikusiai istorijai bei jos autoriui, iš kurių gausos buvo atrinkti 10 daugiausiai širdelių surinkę dalyviai ir po to iš jų komisijai paskelbiant 3 finalo nugalėtojus.

Kviečiame susipažinti su viena iš daugiausiai simpatijų sulaukusia Laimos Geležės trumpa istorija:

Esu fotografė. Pirmoji fotostudija, kurioje dirbau, vadinosi „Vizija“, o jos simbolis – didžiulis, medinis fotoaparatas. Simboliška, kad šiam fotoaparatui yra beveik tiek metų, kiek siekė mano fotografės karjera – apie 40 metų. Su šiuo fotoaparatu fotografavau apie 15 metų. Senovinis medinis fotoaparatas dažnai reiškia pirmosios kartos fotografijos įrenginius, pagamintus iš medžio. Panašūs fotoaparatai buvo populiarūs 19 a. viduryje, kai fotografija dar buvo naujas ir eksperimentinis menas. Dauguma senovinių fotoaparatų, kaip ir šis, buvo pagaminti iš medžio, kuris suteikė jiems tvirtumą ir stabilumą. Tokie fotoaparatai dažnai turėjo stiklines plokšteles, o vėliau – filmus. Jie reikalavo ilgo ekspozicijos laiko, todėl dažnai buvo naudojami stacionariose sąlygose. Lęšiai mediniuose fotoaparatuose būdavo paprasti. Jie gebėdavo užfiksuoti vaizdus, tačiau kokybė priklausė nuo lęšių tipo ir gamybos proceso. Fotografai naudojo įvairias technikas, pavyzdžiui, dagerotipiją ar mokslinę fotografiją, kad gautų vaizdus. Tokie senoviniai fotoaparatai yra vertinami kolekcionierių bei fotografijos entuziastų, nes jie simbolizuoja fotografijos istoriją ir technologinę pažangą.

Šio socialinio projekto organizatorius UAB ,,EMP recycling“ kviečia susimąstyti apie tolimesnį sugedusių bei nebepataisomų daiktų likimą. Daugelis savo namuose, garažuose ir sandėliukuose vis dar laikome prietaisus, apie kuriuos gal net esame pamiršę, o atidavę juos perdirbti užtikrintume žaliavų atgavimą ir panaudojimą naujų daiktų gamybai, pvz.: perdirbus šaldytuvą ir atgavus aliuminį, jį galime panaudoti dviračio gamybai, kas būtų puiki dovana anūkui. O mūsų EMP Recycling Atliekų Taksi paslauga suteikianti gyventojams nemokamą elektronikos atliekų surinkimą iš namų yra patogi, greita bei užtikrinanti atsakingą šių daiktų perdirbimą. Belieka tik paskambinti 1806 arba užsiregistruoti www.emp.lt. 

Grįžti atgal